Bcom Graduands 2011

MARKETING OPTION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

First Class Honours

 

 

 

 

 

 

 

 

1. MUTUA, Elizabeth Ndinda

 

 

 

 

 

 

 

 

2. WANJA, Lorna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Upper Division)

 

 

 

 

 

 

3. ACHOLA, M Cellestine

 

 

 

 

 

 

 

 

4. BARAGU, David Githaiga

 

 

 

 

 

 

 

 

5. GATAMU, Ebby Wanjiku

 

 

 

 

 

 

 

 

6. GATHECHA, Louisa Wachuka

 

 

 

 

 

 

 

7. GATHERU, Harrison Murakaru

 

 

 

 

 

 

 

8. IAN, Njogu Muhoro

 

 

 

 

 

 

 

 

9. ISIKA, Angela Mwongeli

 

 

 

 

 

 

 

 

10. JABUTO, N Clementine

 

 

 

 

 

 

 

 

11. JENJE, Bozo Bozo

 

 

 

 

 

 

 

 

12. JOHN, Christine Ngene

 

 

 

 

 

 

 

 

13. KABARI, Angela Wanjiru

 

 

 

 

 

 

 

 

14. KABATHI, Jane Wanjiru

 

 

 

 

 

 

 

 

15. KAMAU, Catherine Njoki

 

 

 

 

 

 

 

16. KAREGE, Lynn Wambui

 

 

 

 

 

 

 

 

17. KHOHOT, Tukikho Lock

 

 

 

 

 

 

 

 

18. KIANGA, Ricky Ngumbau

 

 

 

 

 

 

 

19. KICHE, Christine Achieng

 

 

 

 

 

 

 

 

20. KIMATHI, M Dennis

 

 

 

 

 

 

 

 

21. KINGORI, Jacinta Wangui

 

 

 

 

 

 

 

22. KINUTHIA, B C Kang'ethe

 

 

 

 

 

 

 

23. KUMALLAH, Salim Said

 

 

 

 

 

 

 

 

24. LOITON, Joseph Otieno

 

 

 

 

 

 

 

 

25. MAINA, Duncan Wagura

 

 

 

 

 

 

 

 

26. MAINA, Eva Njoki

 

 

 

 

 

 

 

 

27. MAINA, Mercy Kerubo

 

 

 

 

 

 

 

 

28. MAINYE, Perez Machoka

 

 

 

 

 

 

 

29. MARONJA, N Jamlick Kogi

 

 

 

 

 

 

 

30. MASWILI, Damaris

 

 

 

 

 

 

 

 

31. MBAE, Joseph Kimemia

 

 

 

 

 

 

 

 

32. MOGAKA, Rita Kemunto

 

 

 

 

 

 

 

 

33. MTIRA, Rophus Mbula

 

 

 

 

 

 

 

 

34. MUCHUNKU, Caren Gakinyi

 

 

 

 

 

 

 

35. MUGERA, Anthony

 

 

 

 

 

 

 

 

36. MULATI, C Pepela

 

 

 

 

 

 

 

 

37. MUNGAI, Judith Wambui

 

 

 

 

 

 

 

 

38. MUNYASYA, Moureen Mwikali

 

 

 

 

 

 

 

39. MWAMBIA, Maurice

 

 

 

 

 

 

 

 

40. MWANGANGI, Felix Mutuku

 

 

 

 

 

 

 

41. MWANGI, Catherine Waithira

 

 

 

 

 

 

 

42. MWANGI, Simon Gitiri

 

 

 

 

 

 

 

 

43. MWANYIGA, William Nyambu

 

 

 

 

 

 

 

44. NDUHIO, Victoria Nyawira

 

 

 

 

 

 

 

45. NGINGA, Serah Wangari

 

 

 

 

 

 

 

 

46. NGUTI, Lucy Esther Kuthea

 

 

 

 

 

 

 

47. NJOROGE, Gabriel Maina

 

 

 

 

 

 

 

48. NJOROGE, Ihahi Solomon

 

 

 

 

 

 

 

49. NYAKEGO, Joshua

 

 

 

 

 

 

 

 

50. NYALE, Nicholas Wasi

 

 

 

 

 

 

 

 

51. NYAMBURA, Christine Njeri

 

 

 

 

 

 

 

52. NYAMU, Reuben Kiroga

 

 

 

 

 

 

 

 

53. OBWARE, Victoria Mbithe

 

 

 

 

 

 

 

54. ODODA, Moses Omondi

 

 

 

 

 

 

 

 

55. OGILLO, Michael Onyango

 

 

 

 

 

 

 

56. OTWOMBE, Ingasiani Sheila

 

 

 

 

 

 

 

57. RIMBERIA, Caroline Karen

 

 

 

 

 

 

 

58. SAMPAO, Michael Losim

 

 

 

 

 

 

 

 

59. SHISOKA, Josephine Hoka

 

 

 

 

 

 

 

60. TARUS, Chepchirchir Salome

 

 

 

 

 

 

 

61. TUNGANI, Lumbasio Dorothy

 

 

 

 

 

 

 

62. WAIGWA, Mercy Wambui

 

 

 

 

 

 

 

63. WAITHAKA, Lina Wangari

 

 

 

 

 

 

 

64. WAITHERA, Tabitha

 

 

 

 

 

 

 

 

65. WANJUE, Tabitha

 

 

 

 

 

 

 

 

66. WANYONYI, Joy

 

 

 

 

 

 

 

 

67. WAWERU, Victoria Joy Wangui

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Lower Division)

 

 

 

 

 

 

68. GACHAU, George N.

 

 

 

 

 

 

 

 

69. GITIBA, Judy Wambui

 

 

 

 

 

 

 

 

70. GITONGA, Kenneth Murithi

 

 

 

 

 

 

 

71. GITUMA, Chris Mwita

 

 

 

 

 

 

 

 

72. IBRAHIM, Ismail Omar

 

 

 

 

 

 

 

 

73. KAMAU, David Ndung'u

 

 

 

 

 

 

 

 

74. KINOVI, Richard Mutavi

 

 

 

 

 

 

 

 

75. KOECH, Vashity Chepkemoi

 

 

 

 

 

 

 

76. MUTHIKE, Caroline Wangui

 

 

 

 

 

 

 

77. MUTHUITA, Lawrence Ndegwa

 

 

 

 

 

 

 

78. MUTUVA, Ndaki Hellen

 

 

 

 

 

 

 

 

79. NGATIA, Millicent Wamuyu

 

 

 

 

 

 

 

80. NJAU, Chris Kamau

 

 

 

 

 

 

 

 

81. NYOIKE, Margaret Mwihaki

 

 

 

 

 

 

 

82. ODHIAMBO, Erick Mc`odera

 

 

 

 

 

 

 

83. OGALLO, Obinju Charles

 

 

 

 

 

 

 

 

84. OMOLO, Joseph Kungu

 

 

 

 

 

 

 

 

85. ONYANGO, Rayons Owino

 

 

 

 

 

 

 

86. WANYONYI, Ben Wanjala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INSURANCE OPTION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Upper Division)

 

 

 

 

 

 

1. ALANDO, Truphosa Atieno

 

 

 

 

 

 

 

2. BWIRE, Fred Tumbo

 

 

 

 

 

 

 

 

3. BWOGA, Rose Akinyi

 

 

 

 

 

 

 

 

4. JUMA, Sylas Ochien'g

 

 

 

 

 

 

 

 

5. KAMURA, Lawi K

 

 

 

 

 

 

 

 

6. MAINA, Lucy Muthoni

 

 

 

 

 

 

 

 

7. MAYIANDA, Richard Omwoyo

 

 

 

 

 

 

 

8. MBUGUA, Regina N

 

 

 

 

 

 

 

 

9. MUGAMBI, Kiali Purity

 

 

 

 

 

 

 

 

10. MUHARU, Dennis Karanja

 

 

 

 

 

 

 

11. NGANGA, Samuel Mugo

 

 

 

 

 

 

 

 

12. NYAGAH, Beatrice Karimi

 

 

 

 

 

 

 

13. VUHASHO, Jeff Esere

 

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Lower Division)

 

 

 

 

 

 

14. BIRGEN, Jacob K.

 

 

 

 

 

 

 

 

15. KIHARA, Anthony Gethi

 

 

 

 

 

 

 

 

16. MAINA, Esther Wambui

 

 

 

 

 

 

 

 

17. MAKANGA, Peter Alusa

 

 

 

 

 

 

 

 

18. MURIITHI, T. Ndiritu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HUMAN RESOURCE MANAGEMENT OPTION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

First Class Honours

 

 

 

 

 

 

 

 

1. OKOTH, Vicky Achieng

 

 

 

 

 

 

 

 

2. OMULANDO, Minyoso Teresa

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Upper Division)

 

 

 

 

 

 

3. ACHOK, Tom Mbuya

 

 

 

 

 

 

 

 

4. AURA, Doreen Miriam Mukolwe

 

 

 

 

 

 

 

5. BUNDI, Anne Kwamboka

 

 

 

 

 

 

 

 

6. CAROLYNE, Rebeccaalieli Enane

 

 

 

 

 

 

 

7. EVALINE, Anyango Asingo

 

 

 

 

 

 

 

8. GACHEKE, Joyce Wanjiru

 

 

 

 

 

 

 

 

9. GACHERU, Grace Wanjiku

 

 

 

 

 

 

 

10. GAKUNGA, Florence Wangui

 

 

 

 

 

 

 

11. GENGA, Cheryl M

 

 

 

 

 

 

 

 

12. GITHINJI, Peter Murage

 

 

 

 

 

 

 

 

13. JUMA, Joseph Matundura

 

 

 

 

 

 

 

 

14. KAATINE, Ann Mutindi

 

 

 

 

 

 

 

 

15. KAGWA, Eunice N

 

 

 

 

 

 

 

 

16. KARIUKI, Maurine Wanjiru

 

 

 

 

 

 

 

17. KARURI, Annbell Wanjiku

 

 

 

 

 

 

 

18. KARWITHA, Faith

 

 

 

 

 

 

 

 

19. KIPSANG, Brian

 

 

 

 

 

 

 

 

20. LANGAT, Winrose Chebet

 

 

 

 

 

 

 

21. MADARA, Millicent Akinyi

 

 

 

 

 

 

 

22. MAINA, Elizabeth Wanjiru

 

 

 

 

 

 

 

23. MBAKA, Bernice Mwende

 

 

 

 

 

 

 

24. MBENI, Caroline Kalunde

 

 

 

 

 

 

 

25. MONICA, Jackline Wangui

 

 

 

 

 

 

 

26. MUCHIRI, Purity Nyokabi

 

 

 

 

 

 

 

27. MUGO, Macroy Gitau

 

 

 

 

 

 

 

 

28. MUNGUTI, Zipporah Mutheu

 

 

 

 

 

 

 

29. MUTINDA, J. Monah

 

 

 

 

 

 

 

 

30. MWANGI, Roselyne Njeri

 

 

 

 

 

 

 

31. MWANGI, S Wanjiku

 

 

 

 

 

 

 

 

32. MWAURA, Charles Mwangi

 

 

 

 

 

 

 

33. MWENDA, Faith Naitore

 

 

 

 

 

 

 

 

34. NDUATI, Juliet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

35. NG'ANG'A, Wambui Keziah

 

 

 

 

 

 

 

36. NYAMBURA, Ruth

 

 

 

 

 

 

 

 

37. OCHIENG, Winstones Churchill

 

 

 

 

 

 

 

38. OKEYO, Dennis Odhiambo

 

 

 

 

 

 

 

39. THUO, Teresiah Wanjiku

 

 

 

 

 

 

 

 

40. WAFULA, K Lilian

 

 

 

 

 

 

 

 

41. WAILA, Peter . M

 

 

 

 

 

 

 

 

42. WAITHAKA, Jane Wangari

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Lower Division)

 

 

 

 

 

 

43. LALITA, Jeptoo Phylis

 

 

 

 

 

 

 

 

44. LELESIIT, Sylyia Muthoni

 

 

 

 

 

 

 

 

45. NTOGAITI, Caroyne Karimi

 

 

 

 

 

 

 

46. ODENYO, Caroline Saida

 

 

 

 

 

 

 

47. OJIAMBO, Hellen Arigino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADDENDUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BACHELOR OF COMMERCE(MARKETING OPTION )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Upper Division)

 

 

 

 

 

 

1. MWANGANGI, Felix Mutuku

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Lower Division)

 

 

 

 

 

 

2. MUTHUITA, Lawrence Ndegwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BACHELOR OF COMMERCE(HUMAN RESOURCE MANAGEMENT OPTION )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Second Class Honours (Upper Division)

 

 

 

 

 

 

1. EVALINE, Anyango Asingo

 

 

 

 

 

 

 

2. LANGAT, Winrose Chebet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AttachmentSize
DBA 2011 GRADUANDS.doc375 KB